II Tapa-Loobu matk 18.06.2022

Tapa või Loobu?

Matk kulgeb algusega Tapa Valgejõe silla juurest läbi Ridaküla, Vohnja, Uku, Mõndavere ja sealt edasi Läsna rahvamaja õuele.Matka pikkus on ca 32km, selle jooksul saab nautida nii ilusaid vaateid, erinevaid kultuurisündmusi, tutvuda kohaliku ajalooga, tunda rõõmu liikumisest ja seltskonnast.

Päevakava:
09.00 Start Tapalt Valgejõe saare Munakivi silla juurest
10:00 – 10.15 Puhkehetk Ridakülas:
Kohajutt Ridaküla seltsimaja juures, käsitöökeraamika näitusMetsa teemaline näitus Ridaküla püstkojas
11.30 – 12.15 Puhkehetk Kolu mõisa pargis
Kohajutt
12.00 – 14.00 Pärastlõuna Vohnjas
Vibulaskmine, Võistlusmängud, Madalseiklusrada, OLE raudtee ohutuse telk, Kadrina Vabatahtlik pääste jahutab, mõisas sees kuuleb ka kohajuttu ja raamatukogus on võimalus uudistada näituseid.
Müügil kodused pirukad ja käsitöö tooted.
18:00 Läsna-Loobu jaanituli:
Pidulik matka lõpetamine Läsna Rahvamaja juures.
Elamust pakub kohalik Läsna-Loobu külakoor, tantsuks mängib Tuulebant ja Ühtna mandoliiniorkester, lastele batuut.

Sööki-jooki pakub Kirsimari (võimalik tasuda ka kaardiga).
Kuula: https://www.youtube.com/watch?v=7Mbf8NeiYsEKontsert Läsnal on kõigile matkajatele rajakaardi ettenäitamisel tasuta. Kõik muusikahuvilised, kes matkama ei jõudnud, saavad kontserti nautida 5€ eest (tasumine sularahas).

Kõigile matka lõpetajatele supp Läsnal.


Rada on märgistatud, teel on samuti erinevaid infotahvleid, mis kohti tutvustavad. Kulgeda saab nii jalgsi, kui ka rattaga. Ratturitele paneme südamele, et nautige päeva – see ei ole võistlus! Ehk, ära rutta päevakavast liiga palju ette, muidu on õhtul lihtsalt pikalt vaja kontserdi algust oodata!

Rajakaart on leitav siit:
https://bit.ly/37TCB0o

Prinditud kaardi saab kätte Tapal enne starti isikut tõendava dokumendi alusel. Matkajad, kes soovivad startida poolelt rajalt saavad kaardi kätte ka Vohnjast (12.00 – 14.30)Peatus paikades on võimalus soetada kohalikku toodangut, avatud on puhvetid.Vohnjas ja Läsnal on avatud ka sooja toitu pakkuv välikohvik – maitseelamused garanteeritud! Samuti on Vohnjas avatud Kadrina Naissalga mobiilne traumapunkt, kust saab vajadusel varbale plaastri ja pika pai.

Matkamiseks pane end kirja siin:
https://bit.ly/3kzQH9NHind täiskasvanule 10€ (registreerimine loetakse kordaläinuks peale makse laekumist), alla 18 aastased matkavad tasuta – registreerimine samuti vajalik.

Registreerumise kinnitab osalustasu ülekanne SA KADRINA SPORDIKESKUS EE292200221062033454, selgitusse kirjuta osaleja(te) ees ja perekonnanimi.Kui vajad bussi transporti Läsnalt Tapale, siis märgi see samuti registreerudes ära.

Buss hommikul Läsnalt Tapale väljub kell 08.00.
Buss õhtul Läsnalt Tapale väljub kell 20.30.
(Kui nende väljumisaegadega bussid täituvad, lisame võimalusel lisaväljumised.)
Ühe otsa bussipilet maksab 5€ ja tuleb vajadusel tasuda koos osalustasu ülekandega. (selgitusse lisa +buss)
Lisaks on võimalik broneerida ka koht jalgrattale kärus õhtul väljuva bussiga samal ajal (20.30). Ühe ratta koht kärus maksab 2€ ja tuleb tasuda koos ülekandega (selgitusse lisa +ratas).

Siis on Sul võimalik tulla matkale ka rongiga (www.elron.ee) (nii Tallinna, Tartu kui ka Narva suunalt) ja õhtul samuti Tapalt rongi peale minna.Kutsu sõber kaasa ja tule nautima!Infot päeva sündmuste kohta leiad siit ürituste lehelt ja info täieneb. Oodata on ka kohalike ja võibolla ka pisut kaugema kandi esinejaid, kes matkapäeva pisut tantsu ja laulu juurde toovad!

Ootame Teid matkama!Kadrina Kultuurikoda, Kadrina spordikeskus, Läsna rahvamaja, Vohnja mõis, Ridaküla seltsimaja, Kadrina noortevolikogu, Huviklubi Nelson, Kolu mõis, Ukunurga talu, Kadrina huvikeskus ja Kadrina vald.