Basseinislaalom oli osavõturohke

Eelmisel pühapäeval toimus Kadrina Spordikeskuse ujulas taaskord Huviklubi Nelsoni korraldatud süstaslalomistide hooaja avavõistlus – Rahvusvaheline Kadrina Basseinislaalom. Kuigi neli aastat tagasi alustasime lihtsalt Kadrina Basseinislaalomi nime all siis kolm viimast aastat on see tänu lõunanaabritele lätlastele tõesti rahvusvaheline olnud. Viimasel, järjekorras neljandal võistlusel oli stardis koguni üks võistleja Uus-Meremaalt.

Enne startide algust oli vesi basseinis sõna otseses mõttes paatidest paks. Kui eskimo treeningutel on vees maksimaalselt viis kuus paati siis võistluse eel võis neid tublisti üle viieteistkümne kokku lugeda. Kolmetistkümnest väravast koosnevale võistlustrassile pääseti siiski ühekaupa. Lisaks slaalomihuntidele oli stardis ka kolm Pärnu Aerutajate Klubi noort rajaaerutajat kellest kaks hõivasid naisjuuniorite klassis kaks esimest kohta. Veetunnetus oli tütarlastel väga hea ja kohati ei tahtnud uskudagi, et nad esimest korda slaalomisüstas istuvad.

Meeste süstaklassis üldarvestuses tuli võitjaks Kaspars Pakers klubist VSA Valmiera. Teine koht kuulus samast klubist Toms Karlivansile ja kolmas oli valitsev Eesti meister Tarmo Peiker klubist SK Pirita. Nelsonlastest saavutas Ago Kastemäe kolmanda eestlasena üldarvestuses kaheksanda koha. Vahur Leemets platseerus üldarvestuse viieteistkümnendal ja Agur Kastemäe üldarvestuse kahekümnendal ning meesjuunioritest neljandal kohal. Mõlemad klubist Nelson. Meesjuuniorite klassis hõivasid kolm esimest kohta Läti noormehed Klubist VSA Valmiera. Ralfs Jurjanis, Ralfs Baldins ja Peteris Dambekalns.

Naiste süstaklssis oli võidukas Nelsonlane Külli Raudsalu. Talle järgnes Kersti Pärnamägi klubist SK Pirita ja kolmas koht kuulus Evita Savickaitele VSA Valmierast. Naisjuuniorite kaks esimest kohta jagunesid nagu juba mainitud Pärnu Aerutajate Klubi tütarlaste vahel. Esimeseks tuli Säde Lee Kerge, talle järgnesid klubikaaslane Marleen-Kirsika Braumann ja Helene Jentson SK Piritast.

Meeste kanuuklassi polnud vastast vanameister Argo Raudsalule klubist Nelson. Teisele kohale tõusis Emils Putnins VSA Valmierast ja kolmanda koha saavutas Erik Saarts klubist Ekstreempark.

Loodme ka järgnevatel aastatel seda toredat traditsiooni jätkata ja pakkuda süstaslalomistidele hooaja alguses üht võistlust soojas basseinivees enne külmi kärestikke!