Eesti Kaljuronimise Karikasarja avaetapi võitsid Keit Nurga ja Marleen Eelma.

Järgmisel olümpial debüteeriva kaljuronimise Eesti hooaega läbiva karikasarja avaetapp, kiirusronimine peeti 8. aprillil Rakvere Spordihalli ronimisseinal. Osalemas oli 17 meest ja 20 naist. Eelronimise aegade põhjal paigutati 16 paremat meest ja naist finaalidesse, kus duellina pääses igast paarist edasi võitja, nii läbi ⅛ finaalide, veerandfinaalide, poolfinaali ja lõpuks selgitasid etapi võitja A finaalis ronijad.

Meestest astus kindla favoriidina võistlustulle kohalik noormees, Huviklubi Nelson esindaja Keit Nurga. Tema eelronimise aeg oli konkurentsitult parim ja probleemideta elimineeris Ta vastase vastase järel jõudes kindlalt finaali. Teisest tabelipoolest tuli Keidule finaalivastaseks Tallinna Kaljuronimisklubi esindav Maksim Lind. Finaalis ei jätnud Keit midagi juhuse hooleks ja ronis mõlemal rajal päeva kiiremad ajad. Võitja seega Keit Nurga (Huviklubi Nelson), teine koht Maksim Lind (Tallinna Kaljuronimisklubi) ning 3. koht kuulus väikese finaali võitjale Igor Lematškole (Tallinna Kaljuronimisklubi), kes edestas temast eelronimises kiirem olnud Vladimir Galkinit Tallinna Kaljuronimisklubist.

“Kiirusronimine on minu trumpala, karikasarjas kõrge üldkoha eest võistlemiseks pean siin oma paremuse kindlalt maksma panema. Seekord tuli võit kindlalt, aga olen selle nimel ka vaeva näinud” kommenteeris võitu Keit Nurga.

Naiste arvestuses kiirusronimises nii selget favoriiti ei ole. Nelsoni klubist on viimase aastaga pika arenguhüppe teinud 15. aastane Ly Riks. Varasemate aastate võitja Julia Šorikova vigastuspaus jättis trooni vabaks ning seda asusid püüdma eelmise aasta teine Marleen Eelma  ning Ly Riks Huviklubist Nelson. Eelronimises jäi neid lahutama vaid 0,37 sekundit.

Kumbki sammus oma tabelipoolel võidult võidule ja finaal tõotas tulla põnev. Finaalis pani kogenum Marleen Eelma siiski oma paremuse kindlalt maksma ja võitis veenvalt. Kolmanda koha sai põnevaks osutunud B finaali võitja Anna Krajuškina (Tallinna Kaljuronimisklubi), kes edestas Ekstreemparki esindavat Aviva Vigelit 2 sekundiga.

Eraldi arvestust peeti ka noortele. M16 arvestuses võttis kindla võidu Noel Moglia, teise koha saavutas Urmo Nagel (Huviklubi Nelson)  ning kolmanda koha Sergei Predbannikov (Huviklubi Nelson). N16 arvestuses oli ülekaalukalt parim Ly Riks, teine koht kuulus Janelle Rannalale (Huviklubi Nelson) ning kolmanda koha sai Keitlin Meribel Mägi (Huviklubi Nelson)
N10 klassi parim oli Sofia Merilo (Huviklubi Nelson) teeine oli Mari Bauvald ja kolmas Triinu-Liis Saaren  ning M10 parim Revor Mägi (Huviklubi Nelson)

Karikasarja järgmine etapp, raskusronimise võistlus toimub mai kuus Tartus.

Meeste tulemused:

https://drive.google.com/file/d/1zEl2hbQIDwa5HpOOfZVOlAQiBngFo0-K/view?usp=sharing

Naiste tulemused:

https://drive.google.com/file/d/18mhwFWqTz5_CuS3OgMR7vlcpnAzZTxfl/view?usp=sharing

Meeste A- finaali esimene ronimine

Posted by Raido Nagel on 8. aprill 2018. a.