Kaljuronimise Eesti Noorte Meistrivõistlustelt Nelsoni klubile 4 esikohta kuuest võimalikust.

Kaljuronimise Eesti Noorte Meistrivõistlustelt Nelsoni klubile 4 esikohta kuuest võimalikust.

Pühapäeval selgitati Eestis esmakordselt välja osavamad noored tegijad tuleviku olümpiaalal kaljuronimises. Võistlused toimusid ühel kolmest ronimisalast, boulderingis, kus ronitakse lühemaid ja keerukaid ronimisradu. Ronimisministeeriumi ronimishallis oli igale vanuseklassile ette valmistatud 9-10 ronimisrada ning M16 ja N16 klassides lisaks ka 4 finaalirada. Üle 60 noore ronimissportlase oli võistlustel osalemas kõigist Eesti ronimiskeskustest, Võrust, Tartust, Lääne-Virumaalt ja Tallinnast.

Võistlused osutusid väga edukaks ka Nelsoni klubile, saadi 4 kuldmedalit 6st võimalikust. Kõik noored ronijad oli erakordselt tublid ja ronisid välja oma võimetekohase tulemuse.

Nelsoni lubi esindaja Ly Riks võitis N16 vanuseklassi, Sille Nagel jõudis finaali ja saavutas  5. koha. Krislin Kirss saavutas 8. koha, Elina Nuiamäe 9. koha.
M12 vanuseklassis võitis Eesti Meistritiitli Urmo Nagel.
N12 vanuseklassi võit kuulus Janelle Rannalale, 8. koha saavutas Kertu Liise Kooli.
N10 vanuseklassi võidu võttis Sofia Merilo, Anna-Liisa Ots saavutas 5. koha ning Triinu-Liis Saaren 6. koha.
M10 vanuseklassi 8 koha saavutas Revor Mägi, kes oli võistluste noorim osaleja.

N16 klassi kuldmedalisti Ly Riksi sõnul olid rajad rasked ja huvitavad. „Kuldmedal tuli üllatusena, kuna põlvevigastus ei võimaldanud oma täit potentsiaali rakendada. Vaatamata vigastusele oli võistlus põnev ja nauditav ning võitmiseks tuli mängu panna kõik kogutud oskused. Eeloleval hooajal on plaanis osaleda ka täiskasvanute Eesti Kaljuronimise Karikasarjas.”